Marie Kinsky

výkonná ředitelka, tanečnice a pedagožka v Centru choreografického rozvoje SE.S.TA

Marie Kinsky

výkonná ředitelka, tanečnice a pedagožka v Centru choreografického rozvoje SE.S.TA
»Živá společnost je ta, která tvoří.«

Marie Kinsky přijela do České republiky v roce 1997, kdy měla za sebou kariéru tanečnice ve Francii i v zahraničí. Brzy po svém příjezdu založila a dodnes vede společnost, která se stala prvním Centrem choreografického rozvoje v České republice, jehož cílem je podporovat rozvoj taneční scény v mezinárodním kontextu. V roce 2009 založila a zároveň je ředitelkou mezinárodního festivalu pohybového umění KoresponDance, který v roce 2013 přesídlil do Žďáru nad Sázavou.

Motto: Živá společnost je ta, která tvoří.

Společně se svým manželem postupně mění žďárský zámek v kulturní centrum, jehož cílem je propojovat obyvatele města Žďár nad Sázavou s lidmi z celé České republiky i ze zahraničí. Momentální aktivity na Zámku Žďár jsou koncipovány do tří okruhů:
• Muzeum nové generace – založeno 2015, včetně progresivního lektorského oddělení.
• Tvůrčí hub (středisko) s rezidenčním programem zaměřeným na umělecký výzkum a proces, semináře, diskuze, kulaté stoly atd.
• Kulturní aktivity těžící z místního genia loci bývalého kláštera, jako jsou festivaly, koncerty, projekty pro děti, ale také aktivity pro celé rodiny nebo firmy.

Motto: Minulost je zdrojem naší budoucnosti.